Metsamajanduskava on kohustuslik kõigile erametsaomanikele, kelle metsamaa suurus ületab 5 hektarit. Kõigile teistele kehtib metsamajanduskava olemasolu kohustus, kui kinnistu on suurem kui 2 hektarit. Metsamajanduskava koostab enamasti metsandusfirma pakkudes seda teenusena ning metsamajandamise kava koostab reeglina kutsetunnistusega metsakonsulent.
Meie südameasjaks on metsa jätkusuutlik majandamine pakkudes metsaomanikule teenust mis lihtsustab kogu tehinguga kaasneva ning muudab kõik läbipaistvaks.
Metsamajanduskava on kohustuslik kõigile erametsaomanikele, kelle metsamaa suurus ületab 5 hektarit. Kõigile teistele kehtib metsamajanduskava olemasolu kohustus, kui kinnistu on suurem kui 2 hektarit. Metsamajanduskava koostab enamasti metsandusfirma pakkudes seda teenusena ning metsamajandamise kava koostab reeglina kutsetunnistusega metsakonsulent.
Metsamajanduskava annab metsaomanikule tervikliku ülevaate kogu metsast, aitab metsamaa väärtust määrata ning jagab soovitusi metsa majandamiseks järgneva 10 aasta jooksul. Metsamajanduskava koostamise käigus hinnatakse metsa seisundit, selle kasvutingimusi, puistu koosseisu, vanust, kõrgust, läbimõõtu ja tihedust. Samuti tuvastatakse metsa kasvukohatüüp, metsa kasvukohale sobivad puuliigid, metsaomaniku eesmärgid ja vajadused.
Metsamajanduskava sisaldab muuhulgas raiekava, kus on kirjas, millal ja milliseid puid tuleb raiuda, et mets oleks tervislik ja jätkusuutlik. Raiekava koostamisel arvestatakse metsa vanust, tüüpi, kasvutingimusi, metsaomaniku soove ja eesmärke. Raiekava hõlmab ka metsa uuendamist, kus on kirjas, millal ja milliseid puid tuleb istutada või külvata, et mets saaks taas kasvama hakata.
Metsamajanduskava koostamise käigus tehakse ka metsa inventuur, kus mõõdetakse ja loendatakse metsa puud ning tuvastatakse nende seisund ja kasvutingimused. Metsa inventuur on oluline, kuna selle põhjal saab määrata metsa väärtuse ning koostada metsa majandamiseks sobiva plaani.
Metsaomanikuna on meil oluline roll metsamajanduskava koostamisel ja rakendamisel. Meie õigused ja kohustused on sätestatud seadustes ja määrustes, sealhulgas Metsaseaduses ja Metsamajanduskava koostamise juhendis.
Kui olete eraisikust metsaomanik, siis on teil õigus oma metsa majandada vastavalt oma soovidele ja vajadustele. Samas tuleb meeles pidada, et metsa majandamine peab toimuma seaduslikult ja järgides keskkonnakaitse nõudeid.
Metsaomanikuna on teil õigus:
Samas on meil ka kohustused, mille täitmine on vajalik metsa tervise ja keskkonna säilitamiseks:
Metsamajandus on oluline tegevus, mis hõlmab metsade hooldamist ja kasutamist nii majanduslikul kui ka keskkonnaalasel eesmärgil. Meie jaoks on oluline tagada metsade säästlik kasutamine, et tagada nende jätkusuutlikkus ja säilitada nende mitmekesisus.
Metsandus on lai valdkond, mis hõlmab metsade majandamist, uurimist ja kasutamist. Meie tegevus metsanduse valdkonnas on suunatud metsade säästlikule kasutamisele ning nende kaitsele ja säilitamisele.
Puistu on metsa kasvav puidukogum, mis koosneb erinevatest puuliikidest ja vanusegruppidest. Metsa puistu tuleb hooldada, et tagada selle jätkusuutlik kasv ja areng.
Vanus on oluline tegur metsa kasvus ja arengus. Erinevate puuliikide optimaalne vanus, kus neid saab raiuda, erineb. Meie tegevus metsamajanduse valdkonnas on suunatud sellele, et tagada metsade optimaalne kasutamine vastavalt nende vanusele.
Metsamaa on maa, mis on kaetud metsaga. Metsamaa kasutamisel tuleb arvestada nii selle majandusliku kui ka keskkonnaalase väärtusega. Meie eesmärk on tagada metsamaa säästlik kasutamine, et tagada metsade jätkusuutlikkus ja säilitada nende mitmekesisus.
Metsaomanikul on õigus oma metsas teostada metsaraiet, kuid selleks on vajalik esitada Keskkonnaametile metsateatis ehk raiepilet. Metsateatis on ametlik dokument, mis annab metsaomanikule õiguse teostada raietöid oma metsakinnistul. Metsateatist on vaja esitada ka siis, kui soovitakse teostada valgustus- või sanitaarraiet.
Raietööde korraldamine eeldab metsaomaniku poolt hoolikat planeerimist ja ettevalmistust. Enne raietööde alustamist tuleb hinnata metsa seisundit ning teha kindlaks, millised puud tuleb raiuda ja millised jätta alles. Samuti tuleb tagada, et raietööd ei kahjustaks metsa ökosüsteemi ning et metsa taastumine oleks võimalikult kiire.
Raietööde korraldamisel tuleb arvestada ka erinevate seaduste ja määrustega, mis reguleerivad metsandusvaldkonda. Näiteks on oluline järgida keskkonnaministri määrust “Metsa majandamise normid ja juhendid”, mis sätestab erinevad nõuded metsa majandamisele ning raiete korraldamisele.
Metsakorraldaja ja taksaator on metsamajanduskava koostamisel olulised isikud. Metsakorraldaja kutsetunnistus antakse viieks aastaks ja selle kehtivana hoidmiseks on vaja osaleda vähemalt kahel Keskkonnaagentuuri korraldatud koolitusel, millest vähemalt ühel harjutatakse takseerimist (treeningtakseerimine).
Metsakorraldaja roll metsamajanduskava koostamisel on oluline. Tema ülesandeks on koostada metsamajanduskava, mis hõlmab endas metsakinnistu inventeerimisandmeid (andmeid teie metsa kohta) ning metsamajanduslike tööde plaani järgmiseks 10ks aastaks. Metsamajanduskava on kohustuslik kõigile erametsaomanikele, kelle metsamaa suurus ületab 5 hektarit.
Taksaator on aga spetsialist, kelle ülesandeks on metsa hindamine. Taksaator hindab metsa seisundit, kasvukõlblikkust ning metsa majandamisest saadavat tulu. Taksaator hindab metsa ka raietegevuseks ettevalmistamisel.
Metsakorraldaja ja taksaatori roll metsamajanduskava koostamisel on ühine. Nad mõlemad peavad koostama metsamajanduskava, mis on jätkusuutlik ja kasumlik. Metsakorraldaja ja taksaator peavad arvestama metsa eripäraga ning koostama metsamajanduskava vastavalt sellele.
Metsamajandamiskava hindamine on oluline protsess, mis aitab metsaomanikul saada ülevaadet tema metsa hetkeseisust ja tulevikuperspektiividest. Hindamine annab meile informatsiooni metsa kohta, mis on vajalik metsa säästlikuks majandamiseks.
Metsamajandamiskava hindamise käigus kogutakse andmeid metsa kohta ning analüüsitakse neid. Hindamise käigus uuritakse metsa kasvukohatingimusi, puistu struktuuri, puuliike ja nende seisundit, samuti metsa majandamise eesmärke ja võimalusi.
Hindamise tulemusena koostatakse metsamajandamiskava, mis sisaldab üksikasjalikku plaani metsa majandamiseks järgmiseks 10 aastaks. Kava sisaldab infot metsa kasvatamise, hooldamise ja raiete kohta, samuti soovitusi metsa majandamiseks ja säästlikuks kasutamiseks.
Metsamajandamiskava hindamine aitab metsaomanikul teha teadlikke otsuseid metsa majandamise kohta. Kava hindamine annab meile informatsiooni metsa seisundi kohta ning aitab meil mõista, millised on metsa kasutamise võimalused ja piirangud.
Metsamajandamiskava hindamine on oluline protsess, mis aitab meil metsa säästlikult majandada ning tagada selle jätkusuutlikkuse tulevastele põlvedele. Hindamine annab meile võimaluse metsa kasutada tõhusalt ning samal ajal säilitada metsa bioloogilist mitmekesisust ja ökoloogilist tasakaalu.
Metsa seisundi hindamine on oluline osa metsamajanduskava koostamisest. Selleks kasutame metsa seisundi takseerimist, mis annab ülevaate metsa tagavarast, seisundist ja väärtusest. Takseerimise käigus mõõdame puude kõrgust, läbimõõtu, kasvukohatüüpi ning puistu liigilist koosseisu. Samuti hindame puistu seisundit ja takseertunnuseid, mis mõjutavad puude kasvu ja arengut.
Metsa seisundi takseerimise käigus võtame arvesse ka inventeerimisandmeid, mis annavad ülevaate metsa hetkeseisust ning võimaldavad planeerida pikaajalisi metsamajanduslikke tegevusi. Metsa takseerkirjeldus koostatakse vastavalt kehtivatele seadustele ja määrustele ning see peab olema täpne ja usaldusväärne.
Metsa seisundi hindamine on oluline ka selleks, et määrata metsa tagavara. Tagavara arvutamiseks kasutame erinevaid meetodeid, nagu näiteks meetodit, kus arvutatakse välja metsa tagavara ruumala, ning meetodit, kus arvutatakse välja metsa tagavara mass. Tagavara arvutamisel võtame arvesse ka puude läbimõõtu, kõrgust ning kasvukohatüüpi.
Metsa ost ja müük on oluline osa metsamajandusest. Meie ettevõte on spetsialiseerunud metsa ostule ja müügile, ning pakume oma klientidele parimat teenust.
Metsa ost on oluline tuluallikas metsaomanikele. Meie ettevõte ostab metsa erinevates piirkondades, ning pakume õiglast hinda vastavalt metsamaa viljakusele, peamisele puuliigile ja puistu vanusele. Kui soovite müüa oma metsa, võtke meiega ühendust ja me teeme teile pakkumise.
Metsa müük on samuti oluline osa metsamajandusest. Kui soovite müüa oma metsa, siis meie ettevõte pakub teile parimat teenust. Meie kogenud spetsialistid teevad metsa inventuuri ning hindavad selle väärtust vastavalt metsamaa viljakusele, peamisele puuliigile ja puistu vanusele. Meie eesmärk on pakkuda teile õiglast hinda ja aidata teil oma metsa müüa.
Metsakahjustused on oluline osa metsa majandamisest. Meie ülesanne on tagada, et meie metsad oleksid terved ja vastupidavad, et need saaksid pakkuda meile kõiki nende eeliseid. Kahjustused metsas võivad olla põhjustatud erinevatest teguritest, nagu näiteks ilmastikutingimused, haigused, kahjurid või inimese tegevus.
Üks olulisemaid asju, mida saame teha, et vähendada metsakahjustuste riski, on hoolikalt jälgida metsa seisundit. See hõlmab regulaarset jälgimist ja hindamist, et avastada kahjustused võimalikult varakult. Samuti on oluline võtta meetmeid, et ennetada kahjustusi, nagu näiteks õigeaegne hooldus ja kaitsemeetmed.
Kui kahjustused on juba tekkinud, on oluline võtta kiiresti meetmeid, et piirata nende ulatust ja leevendada nende mõju metsale. Selleks võib olla vajalik teha erinevaid töid, nagu näiteks raietööd, kahjustatud puude eemaldamine või taimekaitsevahendite kasutamine.
Metsakahjustuste ennetamiseks ja leevendamiseks on olemas mitmeid meetodeid. Üks olulisemaid meetodeid on metsa tervise regulaarne jälgimine ja hindamine. Samuti on oluline teha hooldustöid ja kasutada kaitsemeetmeid, et vähendada riski. Kui kahjustused on juba tekkinud, on oluline võtta kiiresti meetmeid, et piirata nende ulatust ja leevendada nende mõju metsale.
Meie metsamajanduskava koostamisel on oluline roll metsateatisel ja Keskkonnaametil. Metsateatis on metsaseadusega määratud dokument, mida metsaomanik peab esitama Keskkonnaametile raietööde tegemiseks. Kõik Keskkonnaametile esitatud metsateatised menetletakse ja säilitatakse riiklikus metsaregistris.
Metsateatis on oluline dokument, mille esitamist tuleb tõsiselt võtta. Selle esitamine on seadusega kohustuslik, kuid see on ka metsaomaniku enda huvides, sest see tagab raietööde seaduslikkuse ning aitab vältida võimalikke trahve ja sanktsioone. Samuti aitab see kaasa metsade säästlikule majandamisele ning looduskaitse eesmärkide täitmisele.
Keskkonnaamet vastutab metsateatiste menetlemise ja säilitamise eest riiklikus metsaregistris. Metsaregister on oluline andmebaas, mis sisaldab teavet kõigi Eesti metsade kohta ning tagab nende säästliku majandamise. Metsaregistri kaudu saab jälgida metsade seisundit, nende kasutamist ja majandamist ning seeläbi ka kaitsta metsi ja nende elurikkust.
Metsamajanduskava koostamiseks on vaja teha välitöid, mis hõlmavad metsa inventeerimist ja hindamist. Meie meeskond teostab välitöid professionaalselt ja täpselt, et saada võimalikult täpne ülevaade metsa seisundist ja võimalustest.
Välitööd hõlmavad puude lugemist, puuliikide määramist, puude diameetri ja kõrguse mõõtmist ning muude metsaandmete kogumist. Kõik need andmed on vajalikud metsamajanduskava koostamiseks ja metsa tootlikkuse hindamiseks.
Metsamajanduskava koostamisel arvestame metsa tootlikkusega, mis sõltub paljudest teguritest, nagu metsa vanus, puude arv hektari kohta, puude läbimõõt ja kõrgus ning metsa seisund. Metsamajanduskava koostamisel lähtume sellest, kuidas saada maksimaalset tootlikkust metsast, säilitades samal ajal metsa ökosüsteemi tasakaalu.
Meie meeskond teeb kõik endast oleneva, et koostada metsamajanduskava, mis tagab metsa jätkusuutliku majandamise ja tootlikkuse. Meie eesmärk on aidata metsaomanikel saada maksimaalset kasu oma metsast, säilitades samal ajal metsa tervist ja bioloogilist mitmekesisust.
Kui soovite oma metsa majandamiseks taotleda metsamajanduskava või vajate metsandusalast nõustamist, siis võtke meiega ühendust. Meie professionaalne meeskond aitab Teid hea meelega ning vastab kõikidele Teie küsimustele.
Meiega saate ühendust võtta nii läbi kontaktivormi kui ka telefoni teel. Oleme Teie jaoks olemas nädal aega ning vastame kiiresti ja professionaalselt.
Meie eesmärk on aidata metsaomanikul oma metsa heaperemehelikult ja jätkusuutlikult majandada. Seetõttu pakume tasuta nõustamist ning tugineme metsamajandamiskavale, lähtume metsaomaniku eesmärkidest ja turusituatsioonist.
Kui soovite oma metsa majandamiseks taotleda metsamajanduskava, siis võtke meiega ühendust. Meie professionaalne meeskond koostab Teile kava ning annab soovitusi metsa majandamiseks järgneva 10 aasta jooksul.
Metsakava tellimine on lihtne protsess. Kõigepealt tuleb leida metsakava koostaja, kellel on vastav kvalifikatsioon ja kogemus. Seejärel tuleb sõlmida leping ning esitada metsamaa inventeerimisandmed. Pärast seda koostab koostaja metsakava, mis tuleb esitada metsaomanikule kinnitamiseks. Kui kava on kinnitatud, saab alustada metsamajanduslike töödega vastavalt kavas toodud plaanile.
Metsamaa ostmine on keeruline protsess, mis nõuab põhjalikku ettevalmistust ja teadmisi. Enne ostu sooritamist tuleks teha põhjalik uurimistöö, sh metsamaa hindamine, metsakava olemasolu ja kehtivuse kontrollimine ning muud asjakohased uuringud. Samuti tuleks tutvuda kehtivate seaduste ja regulatsioonidega, mis reguleerivad metsamaa ostmist ja müümist.
Metsabüroo poole tasub pöörduda siis, kui vajate professionaalset nõustamist metsamajandusega seotud küsimustes. Metsabüroo spetsialistid saavad aidata teid metsakava koostamisel, metsamaa hindamisel, metsa majandamisel ning muudes asjakohastes küsimustes. Samuti võivad metsabürood pakkuda metsaomanikele erinevaid teenuseid, nagu näiteks metsa raie, metsa hooldus, metsakultuuride rajamine jne.
Metsa müümine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess. Enne müügi alustamist tuleks teha põhjalik uurimistöö, sh metsamaa hindamine, metsakava olemasolu ja kehtivuse kontrollimine ning muud asjakohased uuringud. Samuti tuleks tutvuda kehtivate seaduste ja regulatsioonidega, mis reguleerivad metsamaa ostmist ja müümist. Müügi protsess võib hõlmata erinevaid etappe, sh müügikuulutuse avaldamine, ostja leidmine, hindamisakti koostamine, müügilepingu sõlmimine jne.
Metsa hindamine on protsess, mille käigus hinnatakse metsa väärtust erinevate kriteeriumide alusel, sh metsamaa asukoht, puistu seisund, metsa tagavara jne. Hindamise käigus koostatakse hindamisakt, mis sisaldab üksikasjalikku teavet hindamise tulemuste kohta. Hindamisakti alusel saab metsaomanik määrata metsa müügihinna või kasutada seda teavet metsa majandamisel.
Metsa majandamine hõlmab erinevaid tegevusi, sh metsa hooldus, metsa uuendamine, raie, metsakultuuride rajamine jne. Oluline on järgida kehtivaid seadusi ja regulatsioone ning kasutada säästlikke ja jätkusuutlikke metsamajandamise meetodeid. Samuti tuleks teha regulaarset metsauuringut, et hinnata metsa seisundit ning vajadusel te